فهرست ایرانیان موفق جدیدترین پست ها
avatar

سید احمد نبوی

متولد 1341
محل تولد ساوه
سمت مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام

گالری


 • avatar
  سید احمد نبوی
  شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵

  متولد ۱۳۴۱  بوده و در ساوه به دنیا آمدم، که البته از سن ۴ سالگی به دلیل شغل پدرم به خانی‌آباد تهران آمده که در مدرسه "شریعت"و "جلوه" در خیابان مولوی درس خواندم دورۀ دبیرستان را همراه برادرِ شهیدم  به مدرسۀ "دارالفنون" می‌رفتیم که تقریبا در همان موقع انقلاب اسلامی پیروز شد. در سال ۵۶ معلمی داشتیم که علاقۀ شدیدی به دکتر شریعتی داشتند لذا از همان ابتدا روحیه ما به شدت انقلابی شد و در سن ۱۷ سالگی تدارکات‌های مدرسه دارالفنون دستِ من بود که چند مدرسه بزرگ به نام دارالفنون، مَروی، ادیب، هنرستان بزرگ تهران و رضا شاه پهلوی داشت که دارالفنون به تنهایی ۲۵۰۰ دانش آموز داشت.

   درآن زمان تظاهرات بسیاری برگزار می‌شد و من در همان جا زندانی شدم که تقریبا ۳ماه در زندان بودم. بعد از انقلاب اسلامی به مدت یک‌سال به کمیته منطقۀ مرکزی رفتم و در سال ۱۳۵۹ واردِ سپاه شدم که تا آخر جنگ در جبهه حضور داشتم و حدود پانزده بار مجروح شدم و در حال حاضر جانباز ۶۰درصد بوده و اکثر خانواده‌ام در گُردان خودِ من شهید شدند.

  در سال ۱۳۷۵در عرصۀ سیاسی وارد شدم و در اولین انتخاباتی که حضور پیدا کردم، انتخابات میان دوره‌ای‌ مجلس پنجم در تهران بود که در تهران حدوداً ۱۴۰۰۰۰ ساوه‌ای داشتیم که در بین ۶۸ کاندیدا در تهران نهم شدم که بیشتر فعالیت در عرصۀ سیاسی بود و زمانی که به مجلس رفتم، مدیر داخلی پارلمان و مدیر کل امور نمایندگان مجلس شدم. در سال ۱۳۸۲ به وزارت کار رفته و مدیرکل حراست و اطلاعات شدم. اما در سال ۱۳۸۴ دولت جدید که روی کار آمد که همه جا تحت پاکسازی قرار گرفت و من بیرون آمده و تنها حقوق جانبازی گرفتم.

  در واقع من از مزایای خود گذشتم و از دولت بیرون آمدم که در همان سال۸۴ به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته و در آنجا به عنوان مدیر کل حراست، مدیر کل بازرسی، مدیرکل روابط عمومی مشغول بودم که در دولت جدید نیز در سازمان محیط زیست مشاوره خانم دکتر ابتکار شدم. و مدیر کل بازرسی سازمان حفاظت محیط زیست در حوزۀ حفاظت و نظارت را داشتم و در حال حاضر نیز مشاوره مدیر عامل شرکت مخابرات ایران و همچنین مشاوره صندوق ملی محیط زیست هستم.

  نظرات شما | 0 نظر
  ارسال نظر
  captcha
آرشیو